مرگ جوکر در اولین کمیک بتمن بسیار مضحک است

شخصیت‌های دنیای کمیک تاریخچه‌ی دراز مدتی در مردن و بازگشت به زندگی دارند، ولی شاید این خبر شما را شوکه کند، چراکه جوکر، معروف‌ترین دشمنی که بتمن در حدود یک قرن گذشته داشته است، در اولین کتاب شوالیه‌ی شنل پوش، یعنی شماره یک کمیک «Batman»، می‌میرد. جالب‌تر اینکه مرگ جوکر در اولین کمیک بتمن بسیار مضحک است.

این کمیک که در سال 1940 منتشر شد، داستان‌های زیادی از بتمن را شامل می‌شود که دو عدد از این داستان‌ها با حضور جوکر است. معرفی شخصیت جوکر پس از مقدمه‌ای کوتاه از چگونگی به وجود آمدن بتمن صورت می‌گیرد، مقدمه‌ای از تمرین‌های مکرر و تیراندازی‌های زیاد که طرفداران تا به امروز بارها در کمیک‌های مختلف دیده‌اند. جوکر را اولین بار در رادیو‌ی گاتهام در حالی که وحشت را در سراسر شهر پخش می‌کند و از نقشه‌اش درباره کشتن بزرگان شهر و دزدیدن انواع جواهر رونمایی می‌کند، مشاهده می‌کنیم. پس از گروگان گرفته شدن رابین و مجموعه‌ای از کشمکش‌ها، بتمن در نهایت جوکر را در مقابل فرماهدهی پلیس رها کرده و او را به زندان شهر می‌فرستد. داستان دوم به جوکر ارتباطی ندارد ولی شخصیت «Hugo Strange» را معرفی می‌کند و همچنین بتمن در این کتاب است که اولین قتل خود را مرتکب می‌شود. او در این داستان یک بیمار روانی فراری را به طرز بسیار بی‌رحمانه‌ای به قتل می‌رساند.

داستان بعدی که با عنوان «The Cat» پخش شد، شخصیت «CatWoman» را برای اولین بار معرفی کرد، ولی داستان نهایی با عنوان «The Joker Returns» است که اولین مرگ دلقک را شامل می‌شود. در کتاب جوکر باز می‌گردد، شاهد فرار جوکر از زندان تنها دو روز پس از دستگیری او هستیم که در آن او با مواد شیمیایی که ظاهرا همیشه در پشت دندان مصنوعی خود نگه می‌دارد، دیوار زندان را منفجر می‌کند. جوکر به یک آزمایشگاه مخفی که در زیر یک قبرستان متروکه دارد رفته و نقشه‌های بعدی خود را آماده کرده و پشت رادیو اعلام می‌کند (ظاهرا در آن زمان جوکر علاقه‌ی زیادی به این کار داشته است). نقشه‌ی او به قدری مسخره بود که تنها می‌تواند مربوط به عصر طلایی کمیک‌های دی‌سی (The Golden Age) باشد. تلفن‌هایی که دارت سمی شلیک می‌کنند، جواهرات دزدی بیشتر، کارت‌های بازی سمی، مخفی شدن جوکر در یک تابوت، و حمله‌ی بتمن به یک پلیس چراکه می‌خواستند نقاب او را بردارند، همه و همه بخشی از آن سری کمیک بودند.

مرگ جوکر در اولین کمیک بتمن بسیار مضحک است

داستان در جایی اوج می‌گیرد که بتمن و جوکر به یک مبارزه تن به تن می‌رسند که در آن جوکر با چاقو به بتمن حمله می‌کند. بتمن از حمله‌ی او جاخالی داده و حوکر به یک دیوار برخورد می‌کند که بر اثر آن اشتباهی چاقو را به سینه‌ی خود فرو می‌برد. به همین سادگی بزرگترین دشمن شوالیه‌ی تاریکی می‌میرد، آن هم مرگی که در دنیای کمیک همانند مرگی در دنیای واقعی می‌ماند که فرد روی پوست موز لیز بخورد! در حالی که جوکر به مرگ خود می‌خندد، کمیک مرگ او را به «بازی کردن دست خود و باختن» تشبیه می‌کند. بتمن چهره‌ی همچنان خندان او را در خیابان رها می‌کند تا پلیس برسد.

در ادامه شاهد یکی از سریع‌ترین بازگشت‌های جوکر از مرگ هستیم که در آن پلیس و دکترها شوکه شده‌اند که چگونه جوکری که قرار بود مرده باشد، و در حالی که بزرگترین کارآگاه دنیا مرگ او را ساعت‌ها قبل تایید کرده بود، همچنان زنده است. چگونه ممکن است که بتمن حتی ضربان او را نیز چک نکرده باشد؟

برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

پارسی

من جوکر رو از همه ادم بد ها بیشتر دوست دارم یعنی واقعا این قدر بد مرد به همین راحتی من که فکر نمی کنم

پنجشنبه, 03/22/1399 - 18:01
Joker

دلیل زنده شدن حیرت آور جوکر به این دلیل است که نویسنده می خواسته که او را در شماره اول بکشد اما سردبیر کمیک های بتمن که از این شخصیت خوشش آمده بود، یک پانل در آخر کمیک اضافه‌ کرد که نشان داد او زنده است.

یکشنبه, 03/25/1399 - 21:04
spider

عالی بود‌ممنون

چهارشنبه, 03/28/1399 - 13:48
اسپیدرضوان

خب خیلی بده حوکر با اون عزمتش اینقدر زود بمیره

یکشنبه, 04/01/1399 - 15:05
مهدی

چه مرگ زایع ای داشته

چهارشنبه, 04/04/1399 - 18:04
دانیال

سلام این کمیک رو قرار نمیدید

سه شنبه, 04/24/1399 - 02:30
دانیال

خوب اسم این کمیک چیه

چهارشنبه, 04/25/1399 - 00:28
کاربر 28249

چون تو سه جوکر زنده بود

چهارشنبه, 11/01/1399 - 15:12
کاربر 28249

در سه جوکر مرده

چهارشنبه, 11/01/1399 - 15:12
SHADOW

خب به نظر من خیلی ضایع است که جوری ککه پوست صورت خودش رو کند ( چه خفن ) ااینطوری بمیره

سه شنبه, 11/21/1399 - 11:58
کاربر 29797

اگر کمیک بتمن سه جوکر خونده باشید حرف منو میفهمید در کمیک بتمن سه جوکر ستا پس جوکر وجو داره پس شاید ک چهار تا جوکر وجود داشته بود

پنجشنبه, 02/23/1400 - 16:28