شرلوک هلمز دنیای مارول را نجات می‌دهد

شخصیت شرلوک هلمز ممکنه در قرن نوزدهم خلق شده باشه، اما در یک کمیک شاهدیم که چطور شرلوک هلمز دنیای مارول را نجات می‌دهد!

علی رغم این واقعیت که او الهام بخش بسیاری از قهرمانان مدرن مثل بتمن بود و حتی توسط بازیگری نقش او ایفا شد که نقش دو ابرقهرمان MCU در را به تصویر کشیده بود، از «شرلوک هلمز» معمولا به عنوان محصولی از دوران گذشته یاد میشه، نه کسی که در کتاب های کمیک مدرن ابرقهرمانی جایگاهی داره. ولی یکی از مینی‌سری‌های جالب توجه یک کمیک نشون داده که نه تنها شرلوک هلمز در دنیای مارول از جایگاه ویژه‌ای برخورداره، بلکه ممکنه بزرگ‌‌ترین و مهم‌ترین قهرمان مارول نیز باشه!

ددپول 2016 قسمت اول
این کمیک را بخوانید: ددپول 2016 قسمت اول

در مینی‌سری «Deadpool Killustrated»، نسخه دیگری از شخصیت نیمه‌دیوانه و آنتی هیرو «Deadpool» (که حتی از ددپول نفرت انگیز هم دیوانه‌تر است) تصمیم می‌گیرد که دنیای مارول رو (دوباره) به روشی کاملا فراتخیلی نابود کنه. به جای گشتن و کشتن ابرقهرمانان مارول، ددپول تیمی از نابغه های شرور رو استخدام می‌کنه تا برای او پورتالی ایجاد کنند که بتونه اون رو به یک «Ideaverse» ببره، یعنی جایی که اون می‌تونه وارد دنیای داستان‌های کلاسیک بشه. هدف او از این کار کشتن شخصیت‌های ادبی، مثل کاپیتان ایهَب، سه تفنگدار و پری دریایی کوچک است، پیش از اینکه بتونن الهام بخش شخصیت‌های دنیای مارول باشن

با این استدلال که اگر قهرمانان اصلی ادبی قبل از تحت تاثیر قرار دادن خوانندگان می‌مردن، دیگه نمی‌تونستن الهام بخش دنیای مارول باشن، ددپول به سراغ قتل‌های ادبی می‌رفت. او از«Ideaverse» عبور می‌کند و شخصیت‌های برجسته‌ای مانند کاپیتان ایهب، کاپیتان نمو، تام سایر، پینوکیو و حتی خواهران مارس از رمان زنان کوچک را نیز قتل عام می‌کنه. پس از قتل تعدادی از شصخیت‌ها، ددپول یک چیز بسیار جالب کشف می‌کنه. هر زمان که او شخصیتی را که پیوند مستقیم با یکی از شخصیت‌های مارول داره می‌کشه، آن شخصیت به نحوی به یکی از نوادگان ادبی او تبدیل می‌شه که به ددپول نشان می‌ده چه کسی رو کشته.

شرلوک هلمز دنیای مارول را نجات می‌دهد

بنابراین، زمانی که ددپول کاپیتان ایهب رو می‌کشه، می‌بینه که او به ژنرال تاندربولت راس (General Thunderbolt Ross) تبدیل می‌شه، کسی که بیشتر حرفه‌اش را صرف دنبال کردن یک وال سفید (یا سبز) در هالک شگفت انگیز کرده. او پینوکیو را می‌بیند که به عضو اندرویدی انتقام جویان، یعنی شخصیت «The Vision» تبدیل می‌شود (یک موجود مصنوعی دیگر که آرزو داشت یک پسر واقعی شود). و سرگرم کننده‌ترین آنها، زمانی که او تلاش می‌کند خواهران مارس را به قتل برساند، آنها به شی هالک (She-Hulk)، ماکین‌برد (Mockingbird)، بلک ویدو (Black Widow) و الکترا (Elektra) تغییر شکل دادند که نشان می‌دهد چگونه «زنان کوچک» به تاثیرگذاری الگوی شخصیت پردازی «زن قوی و مستقل» در داستان‌ها کمک کردن.

شرلوک هلمز دنیای مارول را نجات می‌دهد

با این حال، قتل عام های ددپول بی‌توجه باقی نمی‌ماند. در حینی که مزدور وراج به قتل عام‌های خود در دنیای کلاسیک ادامه می‌ده، شرلوک هلمز شروع به ردیابی ددپول می‌کنه و حقیقت را درباره‌ی نقشه ددپول و هویت داستانی خودش پیدا می‌کنه. با درک جدیت این موضوع، هلمز شخصا در دنیای داستان‌های تخیلی سفر می‌کنه (با استفاده از ماشین زمان ولز) و تیم «انتقام جویان» خود را از شخصیت های ادبی گرد هم جمع می‌کنه. او «Hua Mulan» (از افسانه چینی مولان)، «Natty Bumppo» (شخصیت اصلی داستان «The Leatherstocking Tales») و «Beowulf» به همراه همکارش دکتر واتسون گرد هم آورد. با این حال آنها حریف ددپول نشدن (چراکه او با نسخه‌ای از هیولای فرانکشتاین همکاری می‌کرد).

ابریشم سری اول
این کمیک را بخوانید: ابریشم سری اول قسمت اول

با این‌ حال، هنگامی که ذهن خارق العاده شرلوک هلمز به دلیل کشتار شخصیت‌ها توسط ددپول، شروع به فراموشی داستان هایی کلاسیک مثل «Moby Dick» و «Macbeth» می‌کند، او مسئله‌ای به مراتب بدتر را کشف می‌کند. با درک اینکه نقشه ددپول نتیجه بخش است، هلمز می‌کوشد برای زنده نگه داشتن داستان‌ها، آنها را به خاطر بیاورد. در نهایت ددپول و شرلوک هلمز هردو خود را در Ideaverse-ی می‌بینند که در حال نابودی است. در اینجا ددپول با طعنه به هلمز می‌گوید که برای بردن نیازی به زنده ماندن ندارد، زیرا ضرباتی که او قبلا وارد کرده باعث خواهد شد خوانندگان از داستان‌های کلاسیک روی برگردانن و دنیای مارول هرگز فرصت به وجود آمدن نداشته باشد.

شرلوک هلمز دنیای مارول را نجات می‌دهد

هلمز در حالی که قاطعانه می‌خواد جلوی پیروزی ددپول رو بگیره، به این نتیجه می‌رسه که اگر ددپول از بین رفته باشه و شخصی باقی بمونه که تمام داستان‌ها را به یاد داشته باشه، Ideaverse می‌تونه بهبود پیدا کنه. ددپول در طی داستان می‌میره و هلمز یک ماجراجویی را در اوج تنهایی شروع می‌کنه که در اون تلاش داره هر سطر از داستان‌های کلاسیک که ددپول سعی در کشتن آنها داشته رو به خاطر بیاره. اگرچه این روند برای او به معنای واقعی شکنجه بود (در حدی که باعث گریه شرلوک هلمزی می‌شه که معمولا هیچ احساسی از خود بروز نمی‌ده)، اما او به این روند ادامه داد و برای بهبود Ideaverse زمان خرید.

سرنخ قسمت اول
این کمیک را بخوانید: سرنخ قسمت اول

با در نظر گرفتن اینکه هنوز هم داستان‌های کلاسیک وجود دارند و دنیای مارول که از آنها الهام گرفته شده است تا به امروز پا برجاست، به نظر می‌رسد که حرکت قهرمانانه شرلوک هلمز موفق به نجات نه تنها کمیک های مارول، بلکه هر دنیای داستانی که ددپول نابود کرده بود و همچنین داستان‌هایی که بعد از آن به وجود آمد شد. این یک دستاورد بزرگ و فراموش نشدنی است که مطمئناً به خاطر اون، شرلوک هولمز برازنده‌ی عنوان بزرگترین قهرمان دنیای مارول و در واقع تمام داستان‌ها می‌شه.

دیدگاه‌ها

اسپیدرضوان

خب خبره خوبی بود ممنون

یکشنبه, 04/01/1399 - 15:04
H.P.K.D

جالب بود اما الکترو مگه دختره که یکی از زنان کوچک موقع مرگ تبدیل به اون شد؟؟؟

شنبه, 04/07/1399 - 15:57
صدرا

چه جالب نمی دونستم
ممنون از عتلاعاتتون

پنجشنبه, 05/23/1399 - 23:41
کاربر 24428

در خواستی بزارین

شنبه, 06/22/1399 - 22:52
a.m.n

ای کاش کمیک درمورد شرلوک هلمز هم بزارن ....

شنبه, 08/17/1399 - 23:16
Hela

ببخشید شما فروش حضوری هم دارید؟!

سه شنبه, 10/16/1399 - 20:16